VI ÄR NAIVE


NAIVE är ett produktionsbolag som skapar och producerar berättelser för reklamfilm, TV och långfilm. Vi är ett komplett fullservicebolag och sköter allt från förproduktion till postproduktion och online.


Sedan starten 2007 har vi hjälpt våra kunder att nå rätt slutprodukt genom stark visuell storytelling. För det har vi bland annat belönats med Guld för bästa animerade reklamfilm på Roygalan (2013), Young Directors Awards på Cannes Lion (2013) och blivit utsedda till Sveriges Oscarsbidrag med långfilmen I Rymden finns inga känslor (2010).


Vi sitter i centrala Stockholm men jobbar med kunder och vänner världen över. Oavsett hur er berättelse ser ut, ger vi den sin rätta form. Välkommen.

KOM FÖRBI!

riddargatan 23a
114 57 stockholm

JOBBA MED OSS!
hello@naive.se
+46 (0)8 720 6679


Josefin Eriksson

Tf. VD/Exekutiv Producent

josefin@naive.se +46 (0)70-446 12 36

Andreas Öhman

Regissör/Creative Director

andreas@naive.se +46 (0)70-222 66 79

Carl-Johan Listherby

Regissör/Art Director

cj@naive.se +46 (0)73-553 84 87

Frida Klarker

Producent

frida@naive.se +46 (0)73-433 88 82

Alice Ängeby

Producent

alice@naive.se +46 (0)70-343 25 37

Oskar Gullstrand

Regissör/Art Director

oskar@naive.se +46 (0)73-515 73 68

Jonathan Sjöberg

Manusförfattare/Regissör

jonathan@naive.se +46 (0)73-537 39 00

Linus Kullman

Lead 3D/Art Director

linus@naive.se +46 (0)76-709 91 06

Jonas Lindman

Lead 2D/Art Director

jonas@naive.se +46 (0)70-740 04 51

Robin Jonsson

Regissör

robin@naive.se +46 (0)73-834 23 33

Sara-Lotta Grahn

VD/Exekutiv Producent

Föräldraledig .

Caroline Sandberg

Producent

Föräldraledig .

Gangster

Mood Manager

voff voff voff