VI ÄR NAIVE


NAIVE är ett produktionsbolag som skapar och producerar berättelser för reklamfilm, TV och långfilm. Vi är ett komplett fullservicebolag och sköter allt från förproduktion till postproduktion och online.


Sedan starten 2007 har vi hjälpt våra kunder att nå rätt slutprodukt genom stark visuell storytelling. För det har vi bland annat belönats med Guld för bästa animerade reklamfilm på Roygalan (2013), Young Directors Awards I Cannes (2013) och blivit utsedda till Sveriges Oscarsbidrag med långfilmen I Rymden finns inga känslor (2010).


Vi sitter i centrala Stockholm men jobbar med kunder och vänner världen över. Oavsett hur er berättelse ser ut, ger vi den sin rätta form. Välkommen.


Sara-Lotta Grahn

VD

lotta@naive.se +46 (0)70-058 885 02

Andreas Öhman

Regissör/Creative Director

andreas@naive.se +46 (0)70-222 66 79

Carl-Johan Listherby

Regissör/Art Director

cj@naive.se +46 (0)73-553 84 87

Cornelia Möller

Producent/Projektledare

cornelia@naive.se +46 (0)8 720 66 79

Oskar Gullstrand

Regissör/Art Director

oskar@naive.se +46 (0)73-515 73 68

Jonathan Sjöberg

Manusförfattare/Regissör

jonathan@naive.se +46 (0)73-537 39 00

Linus Kullman

Lead 3D/Art Director

linus@naive.se +46 (0)76-709 91 06

Jonas Lindman

Lead 2D/Art Director

jonas@naive.se +46 (0)70-740 04 51

Robin Jonsson

Redigerare/Regissör

robin@naive.se +46 (0)73-834 23 33

Daivd Nalci

Comp/Tech

david@naive.se +46 (0)70-491 43 51

Caroline Sandberg

Producer/Project Manager

Föräldra-ledig

Gangster

Mood Manager

voff voff voff